Reference

Sportovní den 7.A - 3.ZŠ MB

V rámci projektového dne se žáci základní školy Dr. E. Beneše z Mladé Boleslavi zúčastnili sportovního dne ve městě Sobotka. Pro děti 7. třídy byl připraven bohatý program formou horolezecké stěny a orientačního běhu. Na horolezecké stěně byli k dispozici tři zkušení instruktoři, kteří žáky nejdříve poučili o bezpečnosti a poté jim vysvětlili základní pravidla. Po celou dobu také poskytovali žákům užitečné rady a pomáhali jim s pilováním techniky lezení. Orientační běh obsahoval celkem 19 kontrol, které byly rozmístěny v blízkém okolí zámku Humprecht. Každý žák dostal přehlednou mapu a záznamový arch. Děti vybíhaly samostatně v intervalu po jedné minutě. Většina žáků absolvovala orientační běh poprvé, ale i přes to téměř všichni našli všechny kontroly. Ovšem v rozdílném čase. Projektový den se vydařil na 100% a splnil svůj hlavní účel- uvést do povědomí dětí také méně tradiční sportovní odvětví. Naše škola se těší na další spolupráci se skvělým týmem instruktorů.

Žáci byli ze sportovního dne opravdu nadšeni, o čemž vypovídají i jejich následující recenze:

- Na podzim jsme se celá třída, s naším panem učitelem, zúčastnili jednodenního sportovního výletu. Naším cílem byla lezecká stěna v Sobotce. Cestu tam i zpět jsme absolvovali vlakem, což bylo super. Kochali jsme se okolní krajinou, povídali si a smáli se. Na místě jsme se rozdělili do dvou skupin a akce začala. První skupina se vrhla na zdolávání lezecké stěny pod vedením zkušených instruktorů. Druhá skupina včetně mě zahájila orientační běh o kolo zámečku Humprecht. Zdařile jsme všichni doběhli do cíle, někdo od bláta, někdo suchý, ale všichni zdraví a nadšení. Pak se obě skupiny prohodily a my běžci jsme vyrazili na lezeckou stěnu. Z mého pohledu to byl zážitek. Místy bylo zdolávání stěny snadné, ale přiznám se, že chvílemi jsem měla co dělat a byla jsem ráda, že jsme měli pevné jištění. Všichni jsme lezení zvládli a nakonec jsme si porovnávali naše výkony a dojmy. Celý výlet byl skvělý a já doufám, že se podobné akce s naším panem učitelem budou ještě opakovat.

- Všichni jsme si stěnu velice užili a hodně nás to bavilo. Také se mě i mým kamarádům líbilo, že když jsme se báli, tak na nás paní instruktorka byla hodná a mohli jsme jí věřit. Také nám radila, když jsme nevěděli kam dát ruku nebo nohu. Pak když jsme se už nebáli, nás nechali lézt i na těžších stěnách. Byli na nás moc hodní. Orientační běh jsme běželi poprvé a bylo to poměrně náročné. Proto jsme se spolužáky vytvořili menší skupinky a pomáhali si. Celá třída by rozhodně jela znovu!

Kromě žáků zaslali kladné recenze také někteří rodiče:

Dobrý den, ráda bych Vám zaslala poděkování za krásný zážitek, kdy si moje dcera mohla vyzkoušet pod vedením zkušeného instruktora lezení na umělé stěně u Sobotky a zároveň si zaběhnout orientační běh. Dcera si chválila instruktorku i prostředí, ve kterém je stěna umístěna. Doufá, že si akci znovu zopakujete a určitě horolezeckou stěnu u Sobotky zařadíme mezi naše rodinné výlety.


DŘEVĚNÉ DOPOLEDNE v ZŠ Debř

V pátek 23. listopadu přišli žáčci ze 2.B do školy oblečeni v montérkách, pracovních kalhotách a pracovních košilích. Čekala je totiž práce ve třídě, která se proměnila v dílnu. Na stole měl každý svůj kufřík s nářadím, kladívko, pilku, svěrák a dřevěný materiál. Na dalším stole stály brusky a vrták.

Děti si nejprve vyslechly bezpečnostní pokyny, jak pracovat s nářadím, jak se postavit správně k pracovnímu stolu. Pak se dozvěděly, co budou vyrábět a správný pracovní postup. A co že vyráběly? Dřevěné hrací dominové kostičky! Nejprve rozříznout na půlky, pak obrousit, narýsovat rozvržení teček, vyvrtat dírky, obarvit dřevěné válečky, válečky zatlouct správným směrem do hrací kostičky, znovu obrousit drobné nesrovnalosti a ejhle… domino je na světě.

Všichni pracovali s takovou radostí, chutí a nadšením, že vůbec nevnímali zvonek a chtěli pokračovat v práci a dělat další a další kostky. Však se jim také náramně povedly a měli být na co pyšní!

A komu patří dík za nápad a krásný projektový den? Dvěma kamarádům a kolegům, kteří se věnují práci s dětmi. Organizují tvořivé dílny, projektové dny s různou tematikou, chodí s dětmi na lezecké stěny apod. Stojí za to podívat se na jejich web PopoLezem.com.

Kromě toho, že se dětem práce nesmírně líbila a bavila je, přinesla jim také mnoho užitečného. Proto budeme v těchto projektových dnech pokračovat a do konce školního roku minimálně další dvě dílničky objednámeJ

Věra, Olda, Tomáš a děti ze 2.B